Nizka sorta, odstranjevanje zalistnikov ni potrebno, plodovi tehtajo okrog 100 g. Večino paradižnikov dozori zgodaj, kljub temu pa počasi rodi še skozi celo leto.
Izdelek je bil uspešno dodan v košarico.
Izdelek žal trenutno ni na zalogi.
Nizka sorta, odstranjevanje zalistnikov ni potrebno, plodovi tehtajo okrog 100 g. Večino paradižnikov dozori zgodaj, kljub temu pa počasi rodi še skozi celo leto.
Manjši oranžen paradižnik, ki dozori med prvimi in bogato rodi vse do konca sezone, odlikuje pa ga sočen in sladek okus. Je najpogostejši balkonski paradižnik, saj dobro uspeva v posodah, še bujnejše obrodi pa pri vzgoji na vrtu.
Paradižnik, katerega barva se preliva v različnih odtenkih zelene; od rumeno zelene do temnejše zelene, ki pa z zrelostjo postaja manj izrazita. Tudi ob prerezu je meso značilne zelene barve. Zelo dober okus z nekaj “ostrine”. Zaradi obvladljive velikosti je primeren tudi za vzgojo v posodi.
Manjši antocijan paradižnik, ki spreminja barvo od vijolično rdeče, do skoraj črne ob popolni zrelosti. Izredno atraktiven in dobro roden. Blagega okusa z več tekočine. Priporočamo postavitev na vidno mestu na vrtu. Blag okus.
Vsekakor najbolj nenavadna sorta paradižnika, ki jo gojimo pri nas. Listi niso kot pri drugih paradižnikih ampak so popolnoma stisnjeji ob steblo, kar daje paradižniku nenavaden videz. Njegovo obilno cvetenje, naradi samo rastlino še bolj zanimivo. Plodovi so majhni, nekoliko večjih od češnjevih paradižnikov. Gre za staro sorto paradižnika, ki se že od leta 1957 pojavljala pod številnimi imeni. Vsekakor posebnež, ki ga je vredno imeti na svojem vrtu. Obvezna opora.
Manjši rdeč paradižnik okrogle oblike, ki raste v grozdih. Osvežilen okus, rahlo kiselkast. Gotovo dobra izbira za tiste, ki imate radi tradicionalne rdeče sorte.
Podolgovat rumen paradižnik, katerega videz spominja na banano. Ima mesnato strukturo z malo semeni in značilno špičko na dnu plodu. Ta sorta ne sme manjkati na vrtu, saj se ji okus skozi sezono izboljšuje in doseže vrhunec prav ob koncu sezone, ko ostali paradižniki nekoliko izgubljajo v intenzivnosti okusa.
Rdeč paradižnik, skoraj pravilne okrogle oblike, ki zelo dobro rodi. Plodovi tehtajo med 100g in 150g. Zgodnja sorta. Plodovi tudi 10 dni po obiranju ne postanejo mehki in spremnijo okusa.
Paradižnik izjemnega okusa, plodovi vsebujejo zelo veliko sladkorja in ravno prav kisline, kar daje zelo bogat in prijeten okus. Zelo dobro se skladišči.
Novejša sorta paradižnika, plodovi so rumeni in hruškaste oblike z "indigo" rameni, zaradi česar so izjemno dekorativni. Izjemna rodnost traja skozi vso sezono. Sodi med najbolj okusne paradižnike, ki smo jih kadar koli gojili pri nas.
Raste nizko in tvori številne stranske poganjke, ki jih ne ostranjujemo. Plodovi so češnjevi, odličnega okusa. Obilno rodi skozi celo sezono. Primerno tudi za vzgojo v loncih ali koritih (zlasti visečih).
Triple Crop (tudi Trip-L-Crop) je "po pomoti" postal eden bolj znanih paradižnikov zadnjih let. Fotografije so namreč obljubljale paradižnik, ki se razraste 10-20m visoko. Teh višin sicer ne doseže, je pa vsekakor med najvišjimi in lahko v domačih rastlinjakih zlahka doseže tudi več kot 4m. Gre za staro Italijansko sorto, ki je zelo okusna in dobro rodna.
Gotovo eden najbolj nenavadnih in zanimivih paradižnikov. Posamičen plod sestavlja več skupkov oz. delčkov, ki se komajda držijo skupaj. Te lahko brez večje težave odtrgamo: ne rabimo porabiti celega plodu naenkrat. Okus je za odtenek bolj kiselkast kot sladek. Sorta, ki bo gotovo pritegnila pozornost.
Rumen češnjev paradižnik, hruškaste oblike, rahlo podolgovat s širšim dnom in ožjim vrhom. Zelo dobrega, uravnoteženega, sladkega okusa. V Sloveniji se je razširil tudi pod imenom “hruškast” paradižnik, kjer pa so možne določene variacije. Ena bolj priljubljenih sort paradižnika nasploh.
Rdeč paradižnik skoraj popolne okrogle oblike. Dobro se skladišči. Odlična rodnost in za paradižnik "komercialnega izglda" izjemno dobrega okusa.
Velik. temen paradižnik, izredno dobrega okusa, katerega plodovi lahko dosežejo težo tudi preko pol kilograma. Tipičen “beefsteak”, rahlo narebran in zelo dobro roden. Zelene ramene na vrhu plodu na okus ne vplivajo.
Velik beefsteak paradižnik s krompirjevimi listi. Nekoliko rebrasti plodovi, odličnega okusa. Kar dobro roden in vsekakor vreden nekaj dni čakanja več.
Zgodnja sorta rdečega paradižnika. Rodi lepo število okroglih plodov, premera 5 cm. Zanimivi krompirjevi listi dodatno popestrijo to še precej neznano sorto.
Pritlikava sorta, ki zelo dobro prenaša nizke temeprature, zato je primeren tudi za direktno setev na prosto ali v rastlinjak. Plodovi tehtajo okrog 100 g.
Rdeč češnjev balkonski paradižnik, ki bogato obrodi. Grmičasta sorta zraste do višine in širine okoli 40cm, odvisno od velikosti posode. Primeren tako za posode, kot za viseče košare.
Rdeč, srednje velik paradižnik, s povprečno 150-300 g težkimi plodovi. Okrogel, nekoliko rebrast, cenjen zaradi zelo dobrega okusa in dobro rodna sorta. Italjanska klasika.
Manjši rdeč paradižnik okrogle oblike, ki raste v grozdih. Osvežilen okus, rahlo kiselkast. Gotovo dobra izbira za tiste, ki imate radi tradicionalne rdeče sorte.
Grmičasta, nižja sorta rdečega češnjevca, z značilno špičko na dnu plodu. Stara italijanska sorta, ki jo uporabljajo predvsem za namen sušenja plodov. Zraste do obvladljive višine 1m: primeren tudi za posode.
Stara sorta, ki kot že ime pove izvira iz Nemčije in je odlična za gojenje v našem podnebju. Veliki, intenzivno oranžni plodovi so mesnati, vsebujejo zelo malo semen in so bogatega sladkega okusa.
Rdeča sorta paradižnika z manjšimi češnjevimi plodovi, hruškaste oblike. Zelo dober in uravnotežen okus. Zdi se, da proti koncu poletja pridobiva na okusnosti. Zelo rodna sorta.
Temen paradižnik z večjimi beefsteak plodovi. ki so nekoliko sploščeni. Rjav z zelenimi rameni, ob popolni zrelosti precej temen. Izredno dobrega okusa, eden stalnih favoritov. Zelo dobro rodna sorta.
Balkonski paradižnik, ki zraste do obvladljive velikosti 50 cm. Plodovi rdeče barve tehtajo med 40-50 g in so skoraj okrogle oblike. Zelo okusna sorta. Glede na velikost plodov so tudi ena zgodnejših sort. Vsekakor primeren za tiste, ki med balkonskimi paradižniki želijo nekoliko večje plodove.
Atraktiven rdeč rebrast paradižnik s srednje velikimi plodovi, ki v povprečju tehtajo okoli 200 g. Sorto odlikuje odličen tradicionalen okus mesnate in sočne strukture.
Temen paradižnik s srednje velikimi in rebrastimi plodovi je vizualno nedvomno posebnež med temnimi sortami. Ima bolj kompleksen in intenziven okus. Sorta, ki je vsekakor primerna za tiste, ki iščejo “nekaj novega” tako pri videzu, kot tudi pri okusu. Sorta ki, posebaj v rastlinjaku rodi pozno v jesen.
Češnjev paradižnik z edinstveno obliko in izgledom. Nova in zelo rodna sorta, ki bo zagotovo postala zelo priljubljena.
Avtohtona ameriška sorta iz sredine 18. stoletja. Ima velike mesnate plodove, polnega in sladkega okusa. Zelo atraktivnega izgleda, še posebej če ga narežemo na rezine.
Volovsko srce je v slovenskem prostoru skorajšnja sopomenka za paradižnik. Pri nas je hvaljen kot eden boljših in tudi med tujimi gojitelji velja za izredno okusno sorto. Prednost je nedvomno njegova dobra rodnost, saj dozori med prvimi večjimi paradižniki. Ima velike roza srčaste plodove s prepoznavnimi zelenimi rameni.
Stara sorta paradižnika rodi v grozdih plodove, ki so težki med 40 in 50 g in so zelo intenzivnega okusa. Rodi skozi celo sezono do pozne jeseni, od tod verjetno tudi izvira njegovo ime (božično grozdje).
Popularna sorta Italjanskega paradižnika, podolgovati plodovi rastejo v grozdih, najpogosteje se uporabljajo za predelavo (omake, sušenje), vendar so odlični tudi za solate.
Sorto je leta 1963 predstavilo podjetje Heinz, ki je proizvajalec verjetno najbolj znanega kečapa na svetu, zato je seveda še posebej primeren za kuhanje in izdelavo juh ter omak. Kljub kompaktni rasti zelo dobro obrodi. Plodovi so veliki in mesnati.
Tradicionalna stara sorta, ki izvira iz Poljske in dobro prenaša tudi nekoliko nižje temperature ter slabo vreme. Plodovi so zelo veliki, troza barve, okus pa je zelo intenziven, vendar kljub temu precej sladek, vsebuje malo semen. Kompaktna rast.
Zelo posebna sorta paradižnika, ki ima zaradi rumeno rožnate barve kar pravo ime, saj resnično spominja na breskev. Roditi prične dokaj hitro in zelo dobro. Plodovi imajo debelejšo lupino, zato so zelo odporni na pokanje in primerni za daljše shranjevanja ter peko na žaru. Je rahlo sadnega okusa, z zelo mehkim in prijetnim mesom.
Avtohtona ruska sorta, odporna na bolezni, ki zelo dobro rodi. Ena izmed najbolj okusnih rumenih sort paradižnika, saj ima precej poln okus in odlično razmerje med kislino in sladkorjem.
Novejša sorta, ki izhaja iz Poljske. Plodovi so nekoliko večji od klasičnih češnjevih paradižnikov. Ima dobro odpornost na bolezni. Odlična sorta za vzgojo v loncih ali na terasi.
Bujno rastoča sorta, plodovi so skoraj popolnoma okrogli, precej veliki, mesnati in okusni. Zlasti primerni za svežo uporabo.
Hvaležna sorta paradižnika, rodi zgodaj in precej dobro. Plodovi so enakomerne velikosti, gladki in odličnega okusa.
Klasičen rdeč češnjev paradižnik. Izjmena rodnost in zelo sladki plodovi.
Ponavadi ga gojimo kot grmiček (brez opore), rodi zelo obilno, plodovi so le nekoliko debelejši od ribeza, vendar zelo dekorativni in odličnega okusa. Odporna sorta. ki izvira iz Nizozemske.
Stara slovenska sorta, grmičasta rast, zato ne potrebuje opore. Plodovi so srednje debeli in zelo aromatični.
Zgodnja sorta, blag okus saj ne vsebuje veliko sladkorjev in kisline, zato je zlasti primern za svežo uporabo. Plodovi so mesnati, vsebuje manj semen, kot druge podoben sorte. Meso je intenzivne rdeče barve, brez bele sredice.
Stara ameriška avtohtona sorta, dobra rodnost, mehka lupina in zelo sladek okus z malo kisline. Indeterminatna sorta, vendar kljub temu precej nizke rasti.
Stara ameriška avtohtona sorta, ki je izjemno priljubljena med vtričkarji in velja za enega izmed najboljših rumenih paradižnikov. Mesnat in polnega sladkega okusa.
Največja klasika med italjanskimi pelati. Obilno rodi, plodovi so mesnati, še posebej primerni za omake.
Zelo priljubljena sorta paradižnika, plodovi so mesnati in odličnega "klasičnega" okusa. Rastlina ima krompirjeve liste. Avtohtona sorta v ZDA, kjer velja za enega izmed najbolj okusnih paradižnikov.
Je sorodnik našega "domačega" paradižnika, rodi zelo zgodaj in zelo obilno. Plodovi so majhni in zelo intenzivnega okusa. Zraste do višine 1,5 m in tudi precej v širino, saj ne odstranjujemo stranskih poganjkov. Je zelo odporen na bolezni. Otroci ga obožujejo.
Pritlikava sorta, namenjena gojenju v posodah. Plodovi so majhni, sladki in odporni na pokanje in odpadanje iz rastline, kar se pogosto dogaja pri drugih pritlikavih sortah. Rastlina ima dobro odpornost prosti glivičnim in bakterijskim okužbam.
Zelo rodna, avtohtona Italjanska sorta paradižnika, grmičaste rasti. Dobra odpornost proti boleznim. Čvrsti plodovi so odlični tako za kuhanje, kot za svežo uporabo ali za sušenje. Zelo hvaležna sorta.
Stara ameriška avtohtona sorta, ki rodi velike kremasto bele plodove (170-220 gramov). Plodovi so mesnati z nekaj majhnimi semeni, dobrega, sladkega okusa in belega mesa z lupino, ki ob polni zrelosti postane kremasto rumeno bel. Naboljši beli paradižnik.
Srednje velimparadižnik zanimive hruškaste oblike. Zelo prilubljena sorta v Italiji. Odličnega sladkega okusa.
Avtohtona Italjanska sorta paradižnika. Vsestransko uporabna sorta, plodovi so srendje veliki, enakomerno obarvani, sočni in sladki. Zelo dobra rodnost. Zato ne čudi, da za Costoluto Genovese Italjani velikokrat rečejo da je sinonim pravega paradižnika.
Izjmeno rodna Italjanska sorta. Še posebaj primeren za pripravo omak ali sušenje, ker pa ne gre za klasični pelat, je odlične tudi v solatah. Raste kompaktno (do 1 m višine), če imamo dobro zastirsko uporaba opore in odstranjjevanje zalistnikov nista potrebna. Plodovi se dobro skladiščijo. Odpornost na plesni.
Dokaj nizka sorta, ki pa kljub temu zelo obilno rodi. Gre za precej staro in uveljavljeno sorto paradižnika, ki je precej "slave" požela v osemdesetih, saj so se takrat pojavile informacije, da bi naj ta sorta imela zelo veliko kislin oziroma precej nizek pH, kar bi bilo zelo priročno za konzerviranje, te informacije so se kasneje izkazale za napravilne, kljub temu pa gre za odličen paradižnik, ki si vsekakor zasluži mesto na našem vrtu. Zelo dobra naravna odpornost na paradižnikove in krompirjeve plesni.
Novejša sorta, ki izhaja iz Poljske. Rodi zgodaj in obilno. Plodovi so enakomerno veliki in imajo odločno razmerje med sladkorji in kislinami, zato je sorta še zlasti primerna za predelavo. Dobra odpornost proti glivičnim boleznim. Glede tal in temperature precej nezahtevna sorta.
Plodovi so za rumene sorte precej veliki (120 g) gladki, mesnati in lepe rumeno - oranžne barve. Posadimo na toplo in dobro osončeno lego, da se razvije odličen sladek okus. Sorta je odporna na motaični virus paradižnika.
Čeprav ime nakazuje drugače, sorta ne tvori plodov izjemnih velikosti, kljub temu pa so okrog 250 g težki plodovi, med "okroglimi sortami" izjemo redki. Kljub temu da ne gre za komercialno sorto, ima visoko odpornost prosti tobačnemu virosu in listni pegavosti.
Kompaktna rast, plodovi tehtajo med 90 - 100 g, Dobra rodnost, primeren tudi za komercialno gojenje.
Plodovi so veliki (nad 200 g), odličnega okusa, lupina je tanka in nežna, zato je še posebaj primeren za svežo uporabo. Sorta razvita iz tradicionalne Poljske sorte.
Mešanica odličnih češnjevih semen paradižnika, sestavljena s strani pridelovalca iz Nizozemske, specializiranega za vzgojo češnjevih paradižnikov. Mešanico je poimenoval "ME TARZAN"
Zelo hvaležna sorta, primerna za gojeje tako v rastlinjaku, kot na prostem, zelo nezahtevana glede tal. Plodovi so enakomerni (100 - 120 g), odličnega okusa zlasti za svežo uporabo. Bujna rast, zato priporočamo dobro oporo. Krompirjevi listi.
Vrhunska sorta namenenjena profesionalnim pridelovalcem paradižnika. Plodovi so mesnati, enakomerni po velikosti in obarvanosti, izjemno visoka rodnost in odposnot na plesni in nematode. Hibrid, profesionlano seme.